Nauka gry na gitarze dla początkujących

Rozpoczęcie czegoś nowego wiąże się z radością i ekscytacją. W taki sam sposób nauka gry na gitarze rozpoczyna się euforią, gdy próbujemy swoich sił przy pierwszych nutach. To zdecydowanie dodaje motywacji, aby z pojedynczych dźwięków uzyskać chociażby krótką melodię. Jednakże zdarza się, że coraz trudniejsze progi do pokonania skutecznie oddalają nas od nauki gry na gitarze. Bolące palce, więcej teorii sprawiają, że gitara nieszczęśliwie zostaje odłożona w kąt.

Zatem co zrobić, aby nie stracić zapału? Istnieje kilka ważnych aspektów, które musi poznać każdy początkujący gitarzysta. I to bez wyjątku! Samo trzymanie gitary i nastrojenie jej są wielkim krokiem w przód. Dzięki naszym poradom przekonasz się, że gra na gitarze nie musi być trudna. Dlatego nie traćmy czasu i rozpocznijmy nasza muzyczną przygodę.

Od czego zacząć naukę gry na gitarze?

Gitara jak każdy inny przedmiot czy sprzęt ma swój sposób działania. Uczysz się go obsługiwać, ale co w momencie kiedy coś się zepsuje? Wyobraź sobie, że zaglądasz pod maskę samochodu, co widzisz? Wiele elementów, wlewy itp. A czy wiesz, gdzie uzupełnić płyn do spryskiwaczy, a gdzie olej czy płyn chłodniczy? Taka wiedza zdecydowanie się przydaje, aby uniknąć niepotrzebnych wizyt u fachowców, straty czasu a dodatkowo pieniędzy. Tak samo przedstawia się sytuacja z gitarą. Jeżeli poznasz jej budowę, będziesz już o stopień wyżej.

Sama gra na gitarze skupia się na strunach i przyciskaniu jej w odpowiednich miejscach. Jednakże, aby uzyskać jej prawidłowe brzmienie, musimy wiedzieć, jak ją nastroić. A co za tym idzie, wiedzieć czym są klucze i jak je obsługiwać. Strunom również zdarza się pękać, z tego powodu warto też nauczyć się zakładać nowe samemu.

Wobec tego, od czego zacząć naukę gry na gitarze? Otóż od znajomości jej budowy. To widocznie ułatwia jej obsługę i pozwala jeszcze bardziej cieszyć się grą. Z pozoru poznawanie budowy gitary wydaje się banalnym szczegółem, lecz uwierz, że ta wiedza przyniesie Ci wiele korzyści.

Jak samodzielnie nauczyć się grać?

Zaczynasz samodzielną naukę gry na gitarze? Świetnie! Po zapoznaniu się z jej budową, jest jeszcze jedna, bardzo istotna kwestia, o której absolutnie nie możemy zapomnieć. Mianowicie chodzi o nastrojenie gitary. Element ten jest niezwykle ważny, gdyż grając na nienastrojonej gitarze przyzwyczajamy swój słuch do złych dźwięków. To w efekcie prowadzi do tego, że nie będziemy rozpoznawać prawidłowych dźwięków wydobywanych spod strun naszej gitary.

Istnieją różne metody strojenia gitary, a wszystko tak naprawdę zależy od Twoich preferencji. Jeśli posługujesz się słuchem lub pracujesz nad jego rozwojem, porównaj dźwięk wzorcowy z tym wykonywanym przez Ciebie. Możesz odtworzyć np. dźwięk a1 chociażby na aplikacji mobilnej czy stroiku i porównać go z tym, wykonywanym przez Ciebie.

W tej sytuacji przydatne okazują się być stroiki elektryczne. Wystarczy, że szarpniesz za strunę, a ekran stroika podpowie, czy struna daje odpowiedni dźwięk. Można do tego celu wykorzystać także aplikację mobilną, którą mamy zawsze pod ręką. Bez dodatkowych kosztów możemy sprawdzić, czy gitara jest nastrojona we właściwy sposób.

Kolejnym krokiem w samodzielnej nauce gry na gitarze jest prawidłowe szarpanie struny. Dlaczego? Wyrabia ono pozytywny nawyk wspomagający wszechstronność w graniu różnych utworów. Jeżeli szarpiesz struny prawą ręką postaraj się unikać szarpania palcem wskazującym. Palec ten powinien to robić wraz z palcem środkowym i serdecznym. Pozostała część strun pozostaje dla kciuka. Z czasem zauważysz, że zaczniesz grać dużo szybciej.

W porządku, a co z lewą dłonią? Przede wszystkim angażuj wszystkie palce. Szerokie rozciąganie dłoni daje większe możliwości, a co za tym idzie grasz precyzyjniej w z większą łatwością. Takie trzymanie to krok w kierunku bardziej zaawansowanych piosenek.

Jak się okazuje, gra na gitarze nie musi być trudna. Sprawdź kursy gry na gitarze online i spróbuj swoich sił.

Nauka gry na gitarze online

Jak tylko opanujesz powyższe podstawy, czas wejść na wyższy poziom, a mianowicie naukę chwytów. Nauka gry na gitarze online pomoże w skutecznej nauce i z czasem sam zauważysz, że robisz postępy. Ponadto ćwiczysz kiedy chcesz i gdzie chcesz. W rzeczywistości dostosowujesz program nauki do siebie.

Nauka gry na gitarze z kursem online oferuje naukę chwytów okraszone dokładnym tłumaczeniem przygotowanym przez profesjonalistów. Przy czym tempo gry i nauki dostosowujesz do siebie. Słowa nie oddadzą tego, co przynosi rzeczywistość, dlatego chwyć teraz swoją gitarę i rozpocznij naukę z naszym kursem online.

Dodaj komentarz

Copyright © 2022 vabika.pl  | Polityka prywatności | Regulamin