Nauka gry na gitarze elektrycznej online

Nauka gry na gitarze elektrycznej online

Klasyka klasyką, ale co jeśli Twoje serce bije w mocniejszym rytmie? Wyobrażasz sobie widowiskowe solówki, w których niczym Slash lśnisz jak prawdziwa gwiazda rocka? Nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, podczas gdy nauka gry na gitarze elektrycznej jest na wyciągnięcie ręki. 

Ponadto mitem jest, że nie powinno rozpoczynać się nauki od gitary elektrycznej. Jeśli dobrze wiesz, czego chcesz, to bez wątpienia sięgnij po elektryka. Z kolei w nauce pomoże Ci kurs gitarowy online.

Czego potrzebuję, aby rozpocząć lekcje gry na gitarze elektrycznej?

Zanim jednak rozpoczniesz lekcje gry na gitarze elektrycznej, dobierz odpowiednią dla siebie gitarę, a także akcesoria. Załóżmy, że kupisz tanią gitarę na pchlim targu. Z czasem okaże się, że gitara nie stroi, a w efekcie kaleczy słuch, co skutecznie zniechęca do nauki. Z tego powodu warto zasięgnąć porady eksperta i znaleźć model dla siebie. 

Co więcej, w przeciwieństwie do gitary klasycznej czy akustycznej, modele elektryczne nie posiadają pudła rezonansowego. W związku z tym potrzebujesz zakupić wzmacniacz, który stanowi element układanki tego elektrycznego układu. Adekwatnie do tego, przyda się również kabel gitarowy (kabel instrumentalny), który połączy gitarę ze wzmacniaczem oraz kostki niezbędne do grania różnego rodzaju solówek i riffów.

Nauka gry na gitarze elektrycznej poprzez kurs gitarowy online

Świat w dobie Internetu oferuje nam pokłady wiedzy, którą możemy zyskać . Nie inaczej jest z kursami online gitary elektrycznej.  W sieci znajdziemy wiele darmowych materiałów pokazujących techniki gry. Pytanie tylko czy taka forma nauki okaże się efektywna. Sięgając po takie rozwiązanie, prawdopodobnie wybierasz to, czego „chcesz”, a nie to, czego „powinieneś” się nauczyć, aby prawidłowo grać. 

Do rozwiązania tej kwestii świetnie nadają się kursy online – gitara elektryczna staje się tutaj motywem przewodnim. W związku z tym zyskujemy podstawy poprzez, które dowiadujemy się jak przygotować się do gry i zagrać takie riffy, jakie chcemy i powinniśmy usłyszeć. 

Poprzez kurs gitarowy online, porządkujemy naszą wiedzę w oparciu o porady doświadczonego gitarzysty.

Jeśli czujesz bas – podstawy gry palcami są niezbędne

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że basista pełni rolę drugoplanową. Nic bardziej mylnego. Gitara basowa stanowi wraz z perkusją sekcję rytmiczną dla całego zespołu oraz odpowiada za podstawę harmoniczną, na której opierają się pozostali członkowie zespołu.  Z tego powodu, jeśli czujesz bas – podstawy gry palcami są niezbędne, aby przekazać inicjatywę muzyczną. 

Pierwsze ćwiczenia najlepiej zacząć od naprzemiennego zagrywania palcem wskazującym  oraz środkowym. Naukę warto oprzeć o dobrze skonstruowany kurs online jak chociażby „bas – podstawy gry palcami” na naszej platformie

Materiał omawiany przez doświadczonego nauczyciela dostarcza kluczowych zagadnień w zakresie trzymania gitary, poprawnego układania dłoni na gryfie czy regulacji i strojenia instrumentu. Co więcej, warto wejść na wyższy poziom gry ponieważ dobry basista jest w cenie i stanowi nieodzowny element każdego zespołu.

Wsłuchaj się w odpowiednia tonację i rozpocznij kurs bluesa

Posiadasz gitarę elektryczną jednakże ani jej tradycyjne brzmienie, ani bas nie przemawiają do ciebie tak, jak blues. Wobec tego od czego zacząć, aby grać bluesa? Odpowiedź jest jedna – trzeba znaleźć swój rytm. Niemniej jednak budzi to kolejne pytanie „jak mam szukać swojego rytmu?”. Zdecydowanie poprzez słuchanie mistrzów bluesa. W rezultacie odnajdziesz swoją muzykę.

Blues na gitarze elektrycznej wymaga również nieco wiedzy. Choćby takiej, że na prosty blues składają się trzy funkcje: tonika, subdominanta i dominanta. W takim wypadku najlepiej wybrać kompleksowy kurs bluesa, który zapozna nas nie tylko teorią, lecz także z przykładami zaprezentowanymi przez profesjonalnego nauczyciela. Takie rozwiązanie oferuje „Kurs bluesa online” na naszej platformie. 

Poznasz w nim skale używane w bluesie, zagrasz riffy, a także znajdziesz sposób odszukania tonacji i gry ze słuchu.

Dlaczego warto wziąć lekcje gry na gitarze elektrycznej?

W przeciwieństwie do gitary akustycznej, gitara elektryczna ma mniejszy korpus, cieńszą szyjkę oraz lżejsze (CIEŃSZE) struny. Z tego powodu chwyt i palcowanie stają się delikatniejsze. To w teorii sprawia, że nauka gry na gitarze elektrycznej staje się łatwiejsza do grania. Oczywiście pod warunkiem, że gitara jest odpowiednio wyregulowana. Dlaczego jeszcze warto wziąć lekcje gry na gitarze elektrycznej?

Kluczową zaletą jest granie dowolnie wybranej przez siebie muzyki – metalu, jazzu, bluesa  rocka czy innych. Brzmienie może być dowolnie modyfikowane poprzez przetworniki, a także różnorodne efekty. Dzięki temu zagramy wymarzone solówki w wybranym przez nas brzmieniu.

Dodaj komentarz

Copyright © 2022 vabika.pl  | Polityka prywatności | Regulamin